9 C

Inter i Roma u derbiju podijelili bodove, Džeko upisao asistenciju

U derbiju 33. kola italijanske Serije A Inter i Roma na Đuzepe Meaci remizirali su odigravši 1:1.

Rimski klub je prvi došao u vodstvo u 14. minuti kada je Edin Džeko proslijedio loptu do Stefana El Šaravija, koji je sve sam uradio i udarcem savrha šestnaesterca matirao Handanovića za 0:1.

U samom finišu prvog dijela Danilo D’Ambrozio imao je priliku za Inter kada je unutar peterca skočio kako bi ispratio centaršut. Međutim, nakon njegovog udarca glavom, lopta otišla par centimetara pokraj lijeve stative.

Prvu veliku priliku u nastavku imala je “Vučica” kada je u 51. minuti Lorenco Pelegrini primio precizan pas i šutirao. Međutim, lopta je otišla lijevo od gola. Inter je do izjednačenja stigao u 62. minuti.

Ivan Perišić je pratio sjajan centaršut i majstorski glavom pogodio za 1:1. Nakon toga, oba tima pokušavala su doći do gola i pobjede, no na kraju su se morali zadovoljiti podijelom bodova.