9 C

Kada se vraćanje lopte golmanu pretvori u pravu katastrofu (VIDEO)

Ceska Vels

Fudbaleri Češke i Velsa remizirali su u 7. kolu Evropskih kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Kataru rezultatom 2-2. Susret je obilježio bizaran autogol fudbalera gostujuće selekcije.

Igrala se 49. minuta susreta kada je iskusni Aaron Ramsey vratio loptu golmanu Danyju Wardu, međutim lopta je nezgodno odskočila ispred čuvara mreže Leicester Cityja i završila u mreži.

Kada se u obzir uzme da iskusni veznjak Juventusa Aaron Ramsey nije bio pod pritiskom prilikom povratka lopte golmanu, koja je uz sve to išla u okvir gola, može se reći da oba fudbalera podjednako dijele odgovornost za ovaj pogodak.

Na kraju je Vels ipak preko Daniela Jamesa uspio poravnati rezultat i osvojiti bod na kraju.

Nakon ovog susreta Češka se nalazi na drugom mjestu tabele grupe E sa 8 osvojenih bodova, isto koliko ima i Vels, ali sa utakmocom manje. Lider na tabeli ove grupe je Belgija sa 16 bodova, Estonija je četvrta sa 4 boda, dok je posljednjeplasirana ekipa Bjelorusije sa 3 boda.