6.7 C

Košarkaši BiH izgubili od Francuske

Košarkaši Bosne i Hercegovine izgubili su danas u Kelnu u četvrtom kolu grupne faze Eurobasketa od selekcije Francuske rezultatom 81:68 te su tako za sutra odgodili odluku o tome hoće li takmičenje nastaviti u nokaut fazu.

Od početka utakmice igralo se koš za košem tako da u prvoj četvrtini niti jedna reprezentacija nije imala više od četiri poena razlike. BiH je dobro otvorila drugu dionicu i u jednom trenutku su predvođeni Halilovićem i Robersonom uspjeli otići na pet poena razlike (27:22).

Ipak, do odlaska na odmor u potpunosti smo pali te su Francuzi u tim trenucima uništili bh. tim. Prednost je konstantno rasla, a najveća je bila upravo u trenutku kada je okončano prvo poluvrijeme (44:34).

I na početku drugog poluvremena Francuzi su igrali sigurno, poveli su u jednom trenutku i s 12 poena razlike, a onda su se probudili izabranici Adisa Bećiragića. Veliko serijom uspjeli su smanjiti zaostatak na samo dva poena (50:52) uoči posljednje četvrtine.

Uslijedila je velika drama u posljednjoj četvrtini. Ekipe su se smjenjivale u vodstvu, a pobjedu je na kraju odnijela selekcija Francuske.

Naša selekcija je i dalje u igri za prolazak u osminu finala, a za siguran plasman u nokaut fazu potrebna nam je pobjeda u posljednjem kolu protiv Litvanije. Ovaj meč se igra sutra u 14:30 sati. Također, dalje možemo otići i u slučaju da kasnije danas Mađarska pobijedi Litvaniju.