5.7 C

Košarkaši Čelika u derbiju kola na krilima sjajnog Avdibegovića bolji od Radničkog

Košarkaši Čelika u zeničkoj Areni pred oko 1500 gledalaca u derbiju 17.kola A1 lige savladali su Radnički iz Goražda 87:82.
    Zeničani su u ovaj duel ušli s omjerom devet pobjeda i pet poraza, ali i s tri uzastopne pobjede na svome kontu. Radnički je prije večerašnje utakmice bio na omjeru 11 pobjeda i tri poraza.

Čelik je sjajno otvorio utakmicu, te poveo sa 8:0, nastavili su izabranici Armela Mujakovića igrati dobru u prvom periodu, kojeg su riješili u svoju korist rezultatom 24:14. Gosti iz Goražda se bude u drugoj četvrtini zahvaljujući Alikadiću, te se na poluvrijeme otišlo pri rezultatu 42:41 za ekipu Čelika.

U trećem periodu ponovo Zeničani dominiraju, sjajnom odbranom ponovo prave razliku te na kraju trećeg perioda rezultat na semaforu glasi 63:51 za domaće košarkaše. U posljednjih 10.minuta, gosti su pokušali da naprave preokret, ali nisu imali dovoljno snage i koncentracije, tako da je utakmica okončana u korist domaćina. Konačni rezultat glasio je 87:82 (24:14, 18:27, 21:10, 24:31) za ekipu Čelika.

Najbolji pojedinci u pobjedničkoj ekipi bili su Armin Avdibegović s 30 poena i četiri skoka, Mešinović je imao 15 poena i 16 skokova, dok je Gak dodao 15 poena. Dobar je bio i Bambur, te Porča koji su dodali po 10 poena. U redovima gostiju Hadžimusić je ubacio 24 poena, dok je Alikadić dodao 15.

Čelik je večerašnjom pobjedom postao ozbiljan protivnik ekipi iz Goražda u borbi za drugo mjesto i što bolju poziciju pred play off.