14 C

Kvitova u finalu Australian Open-a

Češka teniserka Petra Kvitova (6. WTA) plasirala se u finale Australian Opena nakon što je pobijedila Amerikanku Daniellu Rose Collins (35. WTA) rezultatom 2:0, po setovima 7:6, 6:0.

Meč koji se igrao po velikoj vrućini u prvom setu je obilježila i odluka sudija da zatvore krov što je pomoglo igračicama da nastave meč. Prvi set obilježila je žestoka broba teniserki pa se na kraju igrao i tie-break gdje je Kvitova izašla kao pobjednica.

Drugi set obilježila je svađa Collins sa sudijom oko oglašavanja automata koji reaguje na dodir loptice s mrežom. Nervozna Collins nije uspjela rješavati gemove u svoju korist te nije ostavrila ni jedan gem u drugom dijelu meča.

U svom prvom finalu Australian Open-a, Čehinja će igrati protiv bolje iz duela sunarodnjakinje Karoline Pliskove i Japanke Naomi Osake.