8 C

Lana Pudar nakon historijske medalje počašćena s 10.000 KM

Naša sjajna plivačica osvojila je bronzanu medalju u disciplini 100 metara delfin na Evropskom prvenstvu koje se održava u Rimu.

Odmah nakon finalne trke, za nju su stigle sjajne vijesti i to iz glavnog grada Bosne i Hercegovine, Sarajeva.

Naime, poslije novog sjajnog rezultata, naša sportašica bit će počašćena s iznosom od 10.000 konvertibilnih maraka.

Naša Lana Pudar nastavlja nizati uspjehe!

Ovaj put nas je počastila medaljom sa Evropskog prvenstva. Grad Sarajevo će ovaj fenomenalan rezultat nagraditi iznosom od 10.000 KM. Hvala za ponos i radost koju osjećamo!

– Bravo Lana, volimo te – napisala je na Facebooku gradonačelnica Sarajeva Benjamina Karić.

Što se tiče same utrke, Lana je u finalu imala vrijeme 57.27, a to joj je bilo dovoljno da bude treća na kraju i da osvoji medalju.

Prva je bila Šveđanka Hansson sa vremenom 56.66, dok je srebro pripalo Francuskinju Wattel sa vremenom 56.80.