5.2 C

Liga nacija: Francuska savladala Holandiju

Aktuelni prvak svijeta, reprezentacija Francuske porazila je reprezentaciju Holandije pred domaćim navijačima rezultatom 2:1.

Svjetski prvak od početka meča krenuo je prema golu Holanđana, a početni pritisak isplatio se u 14. minuti. Nakon što su igrači Holandije loše izbacili jednu loptu, ona je stigla do Matuidija, koji pronalazi Mbapea, a napadač PSG-a je bez većih problema loptu poslao u mrežu za 1:0.

To je ujedno bio i rezultat prvog poluvremena u kojem nakon prvog pogotka nije viđeno puno prilika. U 67. minuti susreta, Holanđani stižu do poravnanja. Strijelac pogotka bio je Babel nakon asistencije Tetea.

Ipak, samo osam minuta bilo je potrebno Francuzima da stignu u novo vodstvo, a ovaj put u listu strijelaca upisao se Olivijer Žiru (Giroud), koji nakon asistencije Mendija (Mendy) lijepo pogađa za 2:1. Žiru je, i pored činjenice da nije postigao nijedan pogodak na Svjetskom prvenstvu, dobio velike ovacije francuskih navijača.

Kipar je na svom terenu nakon preokreta bio bolji od Slovenije u meču Lige C.

Prvih 45 minuta proteklo je u apsolutnoj dominaciji domaćih, ali nisu pronašli put do mreže Slovenaca, zbog čega su žetoko kažnjeni u 54. minuti, kada Berić pogađa za 0:1.

U 69. minuti Sotriou je poravnao na 1:1, a u 89. minuti Stojanović postiže autogol za konačnih 2:1.

U meču Lige D Lihtenštajn je 2:0 bio bolji od Gibraltara.