3.9 C

Liverpool ubjedljiv protiv Rome, Džeko ponovo pogodio

U prvom meču polufinala Lige šampiona, Liverpool je na svom terenu pobijedio Romu rezultatom 5:2.

Liverpool je poveo golom Salaha u 36. minuti, a isti igrač pogađa za 2:0 u 45. minuti.

Već u 56. minuti bilo je 3:0 za domaće , a ovaj put Mane postiže pogodak nakon asistencije Salaha.

Večeras fantastični Salah u 61. minuti asistirao Firminu, koji donosi velikih 4:0 za Liverpool.

Kada je Firmino u 70. minuti postigao gol za 5:0, svi su mislili da je Liverpool već nakon prvog duela riješio pitanje plasmana u finale.

Ipak, naš Edin Džeko u 81. minuti majstorski smanjuje na 5:1, da bi Perotti iz penala u 85. minuti postavio konačnih 5:2 i ostavio kakvu takvu nadu Romi uoči revanša u Rimu.

Džeko je odigrao svih 90 minuta za Romu, a ovo mu je bio sedmi gol ove sezone u Ligi šampiona.

Revanš susret igra se naredne srijede u Rimu, kada ćemo saznati koja će momčad igrati u finalu Lige šampiona.