20.8 C

Messi debitirao u dresu PSG-a, dva pogotka Mbappea

Momčad Paris Saint-Germaina ostala je jedina sa stopostotnim učinkom u francuskom prvenstvu u nakon četvrtog kola u kojem su Parižani slavili sa 2-0 na gostovanju u Reimsu, a utakmica će ponajviše ostati upamćena po debitantskom nastupu Lionela Messija u dresu PSG-a.

Messi nije bio u početnoj postavi već ga je Mauricio Pochettino ubacio u 66. minuti umjesto Neymara.

U tom je trenutku pobjednik dvoboja već bio odlučen, jer je Kylian Mbappe postigao oba pogotka za uvjerljivu prednost Parižana. U 16. minuti Mbappe je pogodio glavom na ubačaj Angela Di Marije, a u 64. minuti je iskoristio precizno dodavanje Hakimija.

Messi se nije našao u prilici za postizanje svog premijernog pogotka u francuskom prvenstvu.

Aktualni francuski prvaci nogometaši Lillea ostvarili su prvu pobjedu u novoj sezoni svladavši na svom stadionu Montpellier s 2-1 (1-1).

Sve do sučevog dodatka u prvom poluvremenu nije bilo pogodaka, a onda su u razmaku od dvije minute pala dva. Prvo je Turčin Yusuf Yazici donio vodstvo domaćoj momčadi, a izjednačio je Gaetan Laborde koji je iz neposredne blizine svladao hrvatskog vratara Ivu Grbića.

Lille je do pobjede došao zahvaljujući pogotku Kanađanina Jonathana Davida iz 56. minute.

Za Lille je nastupio i drugi hrvatski reprezentativac Domagoj Bradarić koji je ušao u 78. minuti.

Hrvatski nogometni reprezentativac Lovro Majer novu etapu u svojoj karijeri započeo je prvenstvenim porazom u dresu francuskog Rennesa koji je izgubio s 2-0 (0-0) na gostovanju kod Angersa. Majer je u igru ušao u 82. minuti, a Rennes je od 43. minute bio s igračem manje jer je drugi žuti karton dobio Bade.

Boufal je u 57. minuti doveo Angers u vodstvo, a treću pobjedu u novoj sezoni potvrdio je Cho golom u 88. minuti. Angers je privremeno preuzeo vodstvo na prvenstvenoj ljestvici s 10 bodova, jednim više od Paris Saint-Germaina koji ima utakmicu manje, a odigrat će je od 20.45 sati na gostovanju kod Reimsa, gdje bi svoj debitantski nastup za Parižane trebao imati Lionel Messi.

Monaco kojeg vodi bivši hrvatski izbornik Niko Kovač ostvario je prvu ovosezonsku pobjedu, slavljem 2-1 u gostima kod Troyesa. Oba je pogotka za Monaco postigao Sofiane Diop (40, 58), dok je i strijelac jedinog pogotka za domaću momčad bio igrač Monaca Ruben Aguilar koji je postigao autogol.