14 C

Mesud Pezer na Međunarodnom atletskom turniru u Istanbulu osvojio drugo mjesto

Nakon što je jučer osvojio naslov prvaka Balkana u dvorani Mesud Pezer je danas na Međunarodnom atletskom turniru u Istanbulu kuglu bacio na 20,60m što je bilo dovoljno za osvajanje druge pozicije.

Podsjećamo, Mesud je jučer bacio hitac dužine 20,77 m čime je postavio novi državni rekord, 1 cm više od predhodnog rekorda koji je također bio u njegovom vlasništvu.

Ono što raduje prije Svjetskom dvoranskog prvenstva jeste činjenica da Mesud konstantno kuglu baca preko 20,50m, te svakako spada u red favorita za ulazak u finale prvenstva svijeta u Birminghamu.