6.7 C

Miralem Pjanić neće igrati večerašnji meč protiv Ukrajine u Zenici

Reprezentacija Bosne i Hercegovine igra večeras protiv Ukrajine posljednji meč kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo.

Zmajevi su u utorak doživjeli težak poraz na Bilinom polju od Finske sa 3:1 nakon čega smo ostali bez ikakvih šansi da izborimo mjesto koje vodi u baraž.

Našoj ekipi bio je dovoljan i bod protiv Finske, ali na kraju smo nakon očajne predstave poraženi u Zenici.

Bh. reprezentativci su dobili ogromne kritike zbog svojih nastupa, a tu se posebno istakao Miralem Pjanić koji je sredinom drugog poluvremena napustio teren, a navijači na Bilinom polju su ga ispradili zvižducima.

Nekoliko minuta prije toga navijači na zapadnoj tribini skandirali su “Pjanić napolje” što sigurno nijedan naš igrač ne zaslužuje bez obzira na rezultat protiv Finske.

Večeras meč protiv Ukrajine nema nikakav rezultatski značaj za Zmajeve, dok gostima treba pobjeda u borbi za baraž.

Ivaylo Petev je na jučerašnjoj press konferenciji poručio da će na teren izvesti kombinovani sastav, a zanimljivo je da u konkurenciji za ovu utakmicu uopšte nema Miralema Pjanića.