14.2 C

Mlada reprezentacija BiH porazom od Italije u Zenici ostala na pretposljednjoj poziciji

Mlada nogometna reprezentacija BiH izgubila je u Zenici na stadionu Bilino Polje od odgovarajuće selekcije Italije rezultatom 2:1, što je drugi poraz našeg tima u četiri odigrane utakmica kvalifikacija za plasman na Evropsko prvenstvo.

Italija je žestoko otvorila meč i na početku susreta kao da je samo jedan tim bio na terenu, a plod takve igre došao je već nakon prvih 30 minuta u kojima su gostujući igrači imali prednost od dva gola.

Prvo je nakon asistencije Tonalija u 19. minuti pogodio Okoli, da bi osam minuta nakon toga drugi gol za gostujući tim postigao Vignato.

Samo minutu nakon toga naš tim je preko Mašića mogao doći do gola, no jedan gostujući igrač je s gol-linije izbacio loptu, a do poluvremena rezultat se nije promijenio i s vodstvom Italije od 2:0 se otišlo na odmor.

U nastavku su Azzurri bili bolji tim, ali nisu mogli postići gol, a neizvjesnost u završnici vratio je Barišić lijepim golom u 79. minuti. Imao je naš tim dobru šansu u 94. minuti, ali je golman Italije to odbranio i ostalo je 2:1 za goste.

Mlada reprezetnacija je tako doživjela drugi poraz u kvalifikacijama i ostat će na pretposljednjoj poziciji sa dva osvojena boda osvojena remijima protiv Crne Gore u gostima i protiv Švedske u Zenici.

Naredni meč naša reprezentacija igra za četiri dana u gostima protiv Luksemburga, dok će tokom novembarske pauze snage odmjeriti sa Švedskom u gostima te Crnom Gorom na domaćem terenu.