20.8 C

Mlada reprezentacija BiH remizirala sa Belgijom u gostima

Mladi reprezentativci Bosne i Hercegovine odigrali su u Louvainu neriješeno 0:0 sa Belgijom u svom drugom meču kvalifikacija za Euro 2021.

Prvi su zaprijetili izabranici Vinka Marinovića. Zinedin Mustedanagić je dobro šutirao u 13. minuti sa preko dvadeset metara, ali je Mile Svilar na golu Belgije zaustavio taj udarac. Isti igrač je imao sličan pokušaj i u 20., a lopta je ovaj put završila pored gola.

Belgijanci su uzvratili u 21. minuti. Alexis Saelemaekers je izveo korner, a Thibault De Smet sa peterca loptu šalje pored gola.

Nakon toga su i Belgijanci prijetili sa distance. Prvo je Francesco Antonucci u 25. minuti bio neprecizan iz slobodnog udarca, dok je Saelemaekers u 30. minuti pogodio stativu.

I Francis Amuzu je u 38. minuti pokušao sa dvadesetak metara, ali je lopta otišla iznad prečke. Amuzu je zaprijetio i u 50. iz povoljne pozicije, no još jednom nije bio precizan.

Golman Belgije Svilar je u 65. minuti izgubio kontrolu nad loptom, ali je ipak uspio da stigne prije Mustedanagića i izbaci je u polje.

Louis Verstraete u 74. prolazi po desnoj strani i centrira na peterac gdje Loïs Openda loptu šalje preko gola.

Minutu poslije uzvratio je Ermedin Demirović čiji udarac zaustavlja Svilar. To je bila posljednja šansa na utakmici.