14.6 C

Musa ponovo iskoristio šansu, poraz Netsa (VIDEO)

Džanan Musa
    Košarkaši Utaha savladali su noćas na svom parketu Brooklyn našeg Džanana Muse 119:114.

Bh. košarkaš je ponovo dobio šansu za dokazivanje, te je postigao 9 poena i imao jednu asistenciju za 15 minuta provedenih u igri.

Brooklyn je odigrao dobar meč, naročito u prvom poluvremenu, te su na poluvrijeme otišli sa +15, 68:53. U 3/4 domaći se ipak vraćaju, te prelaze i u vodstvo, a do kraja utakmice ekipe su se smijenjivale u vodstvu. Na nešto više od minute do kraja Brooklyn izjednačuje na 114:114, ali od tada, pa do kraja utakmice više ne uspjevaju da poentiraju, te domaći prave seriju od 5:0 i dolaze do pobjede.

Najefikasniji kod Utaha je bio Donovan Mitchell sa 30 poena. Rudy Gobert je ubacio 18 poena uz 15 skokova. Kod Netsa, Kyrie Irving je ubacio 27 poea, a Spencer Dinwiddie 21.