12.5 C

Preporođeni Čelik savladao Borac i zaslužio veliki aplauz publike na Bilinom Polju

Ekipa Čelika pobijedila je Borac u prijateljskom meču pred nastavak prvenstva u Premijer ligi BiH rezultatom 1:0, a domaći tim se na Bilinom Polju u jednom potpuno novom izdanju predstavio svojim navijačima.

Borac je u prvom poluvremenu najviše pokušavao preko bivšeg reprezentativca BiH Gorana Zakarića, no Pavlović je bio siguran na golu Crno-crvenih i nije dopustio gostima iz Banje Luke da stignu u vodstvo.

Jedini pogodak u ovom susretu postignut je u finišu prvog poluvremena, tačnije u 45. minuti kada Emir Han Topcu koristi jednu gužvu u kaznenom prostoru Borca i pogađa za 1:0.

U drugom poluvremenu Čelik je odlično stajao na terenu i čuvao je stečenu prednost, pa je stigao do pobjede, a publika na Bilinom Polju, njih oko 2.000, aplauzom je ispratila svoje igrače i bili su izuzetno zadovoljni onim što su prikazali u ovom meču.