5.9 C

PSG izbacio Bayern iz Lige prvaka

Nogometaši PSG-a izborili su plasman u polufinale Lige prvaka premda su u uzvratnom susretu četvrtfinala izgubili u Parizu od Bayerna sa 0:1. No, francuski prvak je Munchenu pobijedio sa 3:2 pa ide dalje zbog više postignutih golova u gostima.

Pobjedu Bavarcima donio je Maxim Choupo-Moting golom u 40. minuti, ali na kraju su se radovali Francuzi uzvrativši Bayernu barem malo za lanjski poraz u finalu Lige prvaka.

PSG je s daleko manje stresa mogao proći dalje, no Brazilac Neymar je u 37. minuti pogodio gredu, u 39. minuti stativu, te promašio još dvije sjajne prilike.

Francuski prvak će u polufinalu igrati protiv boljeg iz sutrašnjeg susreta Borussie Dortmund i Manchester Cityja. U prvom susretu City je na svom travnjaku slavio sa 2:1.

Bila je ovo Bayernova stota utakmica u fazi na ispadanje Lige prvaka, a prije njih samo je Real Madrid stigao do “stotke”, a zanimljivo, bilo je i to i peto Bayernovo gostovanje u Parizu i prva pobjeda nakon četiri poraza. No, i ova pobjeda ima okus poraza.