6.9 C

PSG oborio rekord Tottenhama star 58 godina

Fudbalski klub Paris Saint Germain sinoć je oborio rekord Tottenham Hotspura star 58 godina. “Sveci“ su sinoć savladali Lille rezultatom 2:1 i stigli do 12. uzastopne pobjede od početka sezone u Ligue 1, prenosi Anadolu Agency (AA).

Time je PSG nadmašio rekord Tottenhama koji je na otvaranju sezone 1960/61 u engleskom prvenstvu ostvario 11 pobjeda u nizu. Vrijedi naglasiti kako se rekord odnosi na pet najjačih evropskih fudbalskih liga, a to su: engleska, njemačka, španska, italijanska i francuska.

Kylian Mbappe u 70. i Neymar u 84. minuti pogađali za vodstvo Parižana 2:0, da bi konačan rezultat iz penala u sudijskoj nadoknadi vremena postavio Nicolas Pepe.

PSG nakon 12 odigranih kola u Ligue 1 ima maksimalnih 36 bodova i već sada drugoplasiranom Lilleu bježi 11 bodova.