12.2 C

Reprezentacija Srbije osvojila prvi bod u utakmici sa Portugalom (VIDEO)

Sinoćnjim nastupom u Lisabonu, reprezentacija Srbije postigla je prvi bod u prvom kolu kvalifikacija za Euro 2020. Remijem protiv Portugala, Srbijanci su zadovoljni otišli kući.

Ime koje je obilježilo utakmnicu ovoga puta nije bilo Christiano Ronaldo nego Dušan Tadić. Srbijanac je već u 7. minutu utakmice postigao gol koji je Portugalce doveo u nevjericu.

Gol kojeg je čuvao Marko Dmitrović, bio je nakon toga žestoko napadan. Ipak, Dmitrović je gotovo čitavo poluvrijeme čuvao mrežu od napada domaćih.

Veliki hendikep Portugalcima se desio u 31. minuti susreta kada je najveće ime ove reprezentacije, Christiano Ronaldo, napustio teren nakon povrede.

Vidno psihički oslabljeni Portugalci ipak su se vratili u igru i u 42. minuti susreta postigli gol. Danilo je postigao gol zahvaljujući nepažnji srbijanske odbrane.
    Portugalac je povukao loptu sa centra, došao na nešto više od dvadeset metara od gola golmana Srbije i onda preciznim šutem pogodio za 1:1.

Na pauzu se otišlo sa 1:1, a u nastavku utakmice moglo se vidjeti dosta više napada Portugalaca. Ipak, gol Dmitrovića nije popustio niti jednoj prilici.

Nakon produžetaka, napad Portugaalca nije oslabio, ali rezultat se nije mijenjao. Rezultat je ostao 1:1 što je Srbiji donijelo prvi bod u ovim kvalifikacijama, budući da su u Ukrajini izašli bez bodova (0:0). Za Portugalce, ovo je već drugi bod u dvije utakmice.