4.8 C

Roma razbila Chelsea, blamaža Atletica, Juveu i Barci tek bod (VIDEO)

Roma je u četvrtom kolu Lige prvaka na Olimpicu razbila Chelsea 3:0. Vučica je počela furiozno i već je nakon 37 sekundi povela. Džeko je spustio glavom za El Shaarawyja koji je vanjskom s 18 metara zakucao loptu u mrežu za 1:0. Momčad iz Londona zadnji puta primila je gol u prvoj minuti 2013. godine, dok je Romi ovo najbrži gol u Ligi prvaka, a ujedno to je i najbrži gol u ovoj sezoni Lige prvaka. Gosti su odgovorili u četvrtoj minuti preko Hazarda čiji je udarac obrani Allison. Chelsea je opasan je bio i u 25. minuti kada je pucao Morata, no iz blizine je prebacio gol.

El Shaarawy se ponovno našao u prilici u 35. minuti ali mu je obranio Cortois, ali nakon samo dvije minute Talijan zabija svoj drugi gol na utakmici za vodstvo domaćih 2:0. Nainggolan je s centra uputio loptu prema šesnaestercu Chelsea kojemu je obrana odreagirala katastrofalno, a El Shaarawy se lijepo snašao i prevario belgijskog vratara.

Londonska momčad imala je veliku priliku u 44. minuti kada je najviši u skoku bio Tiemoue Bakayoko ali njegov udarac glavom prošao je malo pored lijeve stative. Na poluvrijeme se otišlo s vodstvom domaćina 2:0.

Domaćini su povećali vodstvo na 3:0 u 63. minuti kada Diego Perotti puca s 30 -tak metara i lijepo pogađa lijevi donji kut Cortoisa. Rimljani su mogli povećati vodstvo u 68. minuti, kada je Edin Džeko prevario trojcu engleskih braniča i dodao Perottiju u 100% priliku, ali Talijan puca užasno i lopta odlazi preko gola.

Utakmica je bila posebna za Cesca Fabregasa koji je imao 100. nastup u Ligi prvaka, i tako je u dobi od 30 godina i 180 dana postao peti najmlađi igrač koji je došao do troznamenkastog broja utakmica. Prva četvorica su Messi, Raul, Casillas i Ronaldo.

Džeko je odigrao cijelu utakmicu.

Atletico – Qarabag 1:1

Atletico se osramotio protiv Qarabaga odigravši remi u Madridu 1:1.

Domaćin je imao dominaciju na Wandi Metropolitano, no pokušaje Griezmanna i Gameira zaustavljao je Šehić, a onda je Qarabag iznenađujuće poveo u 40. minuti kada je Michel glavom nakon kornera zabio Oblaku.

Simeoneova momčad na prvu priliku u nastavku čekala je do 49. minuti kada je zaprijetio Gameiro, ali udarac odlazi pokraj gola.

Do zasluženog izjednačenja Atletico je stigao u 55. minuti kada je Thomas sjajno zabio s 25 metara. Samo tri minute kasnije gosti su ostali i s igračem manje nakon što je Pedro Henrique zbog grubog prekršaja na Diegu Godinu. U 88. minuti i Atletico je ostao s deset igrača nakon što je drugi žuti dobio Savić.

Vrsaljko je ostao na klupi, dok je Šehić branio 90. minuta.

Poredak: 1. Roma 8, 2. Chelsea 7, 3. Atletico Madrid 3, 4. Qarabag 2

Skupina D

Sporting – Juventus 1:1

Sporting je na domaćem terenu odigrao 1:1 s Juventusom.

Portugalci su poveli iz prve prave prilike na utakmici. Martins je prošao kroz obranu Juvea i pucao, a nakon obrane Buffona lopta se odbila na jedanaest metara do Brune Cesara koji lagano pogađa za 1:0.

Stara dama je odmah odgovorila, u 22. minuti Mattia De Sciglio poslao je odličnu loptu za Khediru koji glavom puca malo pred gola. Rezultat se nije mijenjao do poluvremena.

Prvu priliku u drugome poluvremenu su imali gosti. Juventus je u 48. minuti uputio prvi udarac u okvir gola, pucao je Mandžukić ali ravno u Patricia. Portugalci su odgovorili u 62. minuti no Bas Dosta su centimetri dijeli od lopte nakon ubačaja Fernandesa.

Juve je najbolju priliku imao u 69. minuti kada je Mandžukić ubacio u sredinu, gdje je Dybala proigrao Higuaina, koji iz blizine puca u vratara Sportinga.

Stara dama je do izjednačenja stigla u 79. minuti kada je Cuadrado porigrao Higuaina koji je lagano zabio za 1:1

Mandžukić je u 100. utakmici odigrao 90 minuta, kao i Pjanić.

Olympiakos – Barcelona 0:0

Barca je u paklu Pireja odigrala 0:0 protiv Olympiakosa. Katalonci su zaprijetili već u trećoj minuti preko Semeda koji puca ravno u vratara Prota. Mreža domaćina se zatresla u 18. minuti kada je zabio Denis Suarez ali sudac je poništio gol zbog zaleđa.

U 20. minuti Messi je odlično pucao nakon kornera Barcelone, ali Porto još bolje brani. Argentinac se u 28. minuti sjurio u šesnaesterac Grka, no njegov udarac nogom zaustavlja Proto. Messi je opet bio opasan u 34. minuti, ovog puta iz slobodnog udarca koji mu sjajno brani Proto.

Olympiakos je bio jako opasan u 37. minuti kada je pucao Fortounis, no Ter Stegen je na mjestu. Bila je to i ujedno posljednja prilika, a završnicu je obilježila ozljeda Sergija Roberta koji je zamijenjen u zadnjoj minuti prvog poluvremena, a prve informacije govore da je slomio femoralni biceps desne noge. Koliko će pauzirati bit će poznato nakon dodatnih pretraga u srijedu.

U drugome poluvremenu prvu priliku su imali gosti u 54. minuti ali previše su komplicirali u šesnaestercu pa su se Grci obranili izbivši loptu. U 60. minuti igre domaćini su zaprijetili iz slobodnog udarca, ali Ter Stegen je bio koncentriran i izbio je loptu u korner. Katalonci su odmah uzvratili, Messi i Suarez su dobro kombinirali, ali Argentinac nije bio precizan s 10 -tak metara.

Suarez je pokušao lobati golmana u 79. minuti, ali lopta je pogodila gredu. Barcelona je imala priliku u 88. minuti kada je Messi pucao iz slobodnog udarca, ali Proto je lagano uspio obraniti.

Gosti su preko u zadnjih pet minuta utakmice više puta prijetili ali Proto je spasio domaće od poraza.

Ivan Rakitić je ušao u igru u 62. minuti.

Poredak: 1. Barcelona 10, 2. Juventus 7, 3. Sporting 4, 4. Olympiakos 1