6.9 C

Rusija razbila slabašnu Saudijsku Arabiju na početku Svjetskog prvenstva

U prvoj utakmici na Svjetskom prvenstvu domaćin Rusija je, s uvjerljivih i visokih 5:0, razbila Saudijsku Arabiju.

Sasav Stanislava Čerčesova, unatoč ne tako bajnoj igri, potpuno je nadigrao slabašne Zelene sokolove, a glavni junaci pobjede zbornaje bili su Aleksandr Golovin i igrači s klupe.

Naime, vezni igrač CSKA na svoj je konto upisao već dvije asistencije i prekrasan pogodak iz slobodnog udarca, dok su se Čerišev i Dzjuba upisali u strijelce ušavši s klupe.

Sjenu na veliko slavlje domaćina pomalo je zasjenila ozljeda njihovog ponajboljeg igrača – sredinom prvog dijela iz igre je morao izaći Džagojev.

S druge strane, koliko je jalov bio Pizzijev sastav najbolje govori činjenica kako Saudijci nisu uputili uopće udarac u okvir gola.

Samom susretu prethodilo je spektakularno otvaranje kojeg je uveličao Robbie Williams, ali i govori Vladimira Putina i Giannija Infantina.

Prilikom izvođenja himne Ruske Federacije, navijači zbornaje razvili su spektakularnu koreografiju.

Samo otvaranje utakmice pripalo je Zelenim sokolovima, ali prva je zaprijetila ruska momčad kada je, u 7. minuti, blokiran obećavajući pokušaj Samedova.

U 11. minuti blokiran je pokušaj Džagojeva, ali iz izborenog kornera Rusija je povela! Prvotni ubačaj je odbijen, no novi pokušaj je dobio Golovin koji ga je i fantastično iskoristio pronašavši glavu strijelca Gazinskog.

Pogodak je burno proslavljen i u počasnoj loži, gdje je saudijski predstavnik čestitao ruskom predsjedniku.

Četiri minute nakon što je povela, zbornaja je mogla i udvostručiti svoje vodstvo. Dobru je akciju okončao Džagojev, udarac mu je blokiran te je domaći sastav trebao izvesti korner. Međutim, prvi puta na mundijalu u igru se upleo VAR te je, zbog zaleđa, dodijelio loptu Saudijskoj Arabiji.

Pizzijeva momčad javila se u 21. minuti kada je Kutepov u zadnji čas očistio loptu ispred natrčalo Al Sahlawija.

Igrala se 24. minuta kada je velika nesreća pogodila sastav Stanislava Čerčesova jer je iz igre morao izaći ponajbolji igrač Džagojev , a umjesto njega je na terenu Čerišev .

Nakon malog zatišja, ruski sastav je pred kraj poluvremena poduplao svoju prednost. U 43. minuti, nakon dobre kontre crvenih, lopta je s debelim zakašnjenjem došla do Čeriševa , no igraču koji je ušao s klupe to nije zasmetalo te je nakon varke ‘lažnjakom’ pogodio rašlje saudijskog gola.

I u nastavku su prvi zaprijetili domaći igrači, u 52. minuti Samedov je, iz izgledne situacije, napucao loptu visoko preko vrata.

Prvu pravu veliku priliku na utakmici sokolovi su imali u 56. minuti kada je na drugoj vratnici, na dobar ubačaj Al Burayka, zakasnio Al Jassim . Utakmica je potom ušla u mirniju fazu, arapska momčad malo se otvorila, ali njihova igračka limitiranost spriječila ih je u konstrukciji opasnijih napada.

Buđenje iz uspavanke donio je pokušaj Zobnina u 68. minuti kojeg je Al Muaiouf, uz male poteškoće, ipak uspio primiriti.

U 71. minuti Rusija je riješila pitanje pobjednika kada je Golovin sjajnim preciznim ubačajem pronašao glavu Dzjube . Zanimljivo je kako je strijelac trećeg pogotka za zbornaju u igru ušao samo minutu ranije. Čerčesov danas stvarno zna što radi…

Na samom kraju susreta, u drugoj minuti sudačke nadoknade, Čerišev je još jednom zabio! Za demoliranje Saudijaca zaslužan je i Dzjuba koji je spustio loptu na nogu dvostrukom strijelcu.

No ni tu nije bo kraj mukama Zelenih sokolova! U zadnjoj, petoj minuti sudačke nadoknade Golovin je kompletirao petardu prekrasno pogodivši iz slobodnog udarca s dvadesetak metara.