10.8 C

Salah pogodio za Liverpool i donio plasman u osminu finala Lige prvaka, PSG pobijedio Zvezdu (VIDEO)

Skupina C Lige prvaka tek je u večerašnjim dvobojima dobila svoj rasplet. Liverpool je na Anfieldu s 1:0 pobijedio Napoli i izborio plasman u osminu finala Lige prvaka, a PSG je s 4:1 slavio kod Crvene zvezde čime je srpsku ekipu ostavio na zadnjoj poziciji, a sebi dobio vrh ljestvice.

Liverpool – Napoli 1:0

Liverpool je na Anfieldu pobijedio Napoli 1:0 golom Mohameda Salaha. Do pobjede vrijedne prolaza s druge pozicije Kloppova ekipa došla je lakše od očekivanog obzirom da je talijanski doprvak pao, praktično, bez ispaljenog metka.

U prvoj utakmici ova dva suparnika igranoj 3. oktobra Napoli je slavio s 1:0 na San Paolu, te od tada nije znao za poraz. Naime, Ancelottijeva ekipa nanizala je osam pobjeda i četiri remija, a dodatno samopouzdanje dobila je tokom vikenda kada je s uvjerljivih 4:0 srušen Frosinone, te im je večerašnja kapitulacija prva u 12 utakmica.

Redsi su ove sezone posebno uvjerljivi u Premier ligi u kojoj još uvijek ne znaju za poraz, no u Ligi prvaka su imali samo dvije pobjede uz tri poraza.

Utakmicu je sudio Slovenac Damir Skomina.

Crvena zvezda – PSG 1:4

Francuski prvak od prve minute se nametnuo i krenuo po pobjedu te je nakon nekoliko solidnih prilika došao u rano vodstvo. U 10. minut Mbappe je sjajno prošao po lijevoj strani i povratnom loptom na petercu pronašao Cavanija koji takve prilike – ne promašuje!

PSG je u 40. minuti poduplao vodstvo. Asistenciju je ponovno potpisao Mbappe koji je na centru pronašao Neymara koji je prošao sve igrače do kaznenog prostora gdje je vrhunski prodor zaključio matiranjem domaćeg vratara!

Zvezda je početkom nastavka imala dvije vrlo dobre prilike: El Fardou Ben je u 54. pucao malo pored lijeve stative, a Marko Marin u istoj minuti na veliku kušnju stavio Buffona koji je odlično obranio.

No, Buffon je u 56. minuti kapitulirao pred volejem Gobeljića koji sjajnim potezom donosi smanjenje zaostatka! Ali, PSG nije dozvolio izjednačenje, dapače, u 74. je vratio prednost od dva gola zahvaljujuči Marquinhosu koji je pogodio silovitim udarcem glavom. Točku na ‘i’ uvjerljivom slavlju parižana stavio je Mbappe pogodivši u 90+2. minuti.