8 C

Sarajevo i Sloboda remizirali na Bilinom polju u Zenici

Fudbaleri Sarajeva remizirali su u okviru 6. kola M;Tel Premijer lige Bosne i Hercegovine na Stadionu “Bilino polje” u Zenici protiv tuzlanske Slobode rezultatom 1:1 (0:1).

Sarajevo je, tako, nakon tri uvodna trijumfa te dva uzastopna poraza, prvi put ove sezone remiziralo, mada je na kraju utakmice imalo i penal. Sloboda je, pak, drugi put remizirala u tri ovosezonska gostujuća meča pa sada u seriji od tri utakmice bez poraza.

Domaćini su bolje otvorili utakmicu te zaprijetili već nakon 20-ak sekundi, ali je šut Ivana Ikića sa desne strane završio pored desne stative gola tuzlanskog tima. U velikoj gužvi u 5. minuti pred golom Slobode Asmir Suljić šutirao je s vrha peterca iskosa sa lijeve strane, ali je njegov šut izblokiran. Lopta se odbila do Nigerijca Muhammeda Muse, ali on je bio u ofsajdu.

Prva opasnija prilika za goste rezultirala je golom u 16. minuti, a strijelac za 0:1 bio je Nikola Komazec, bivši igrač Sarajeva, koji je sa 12-ak metara iskosa sa lijeve strane pogodio gornji desni ugao gola golmana Belmina Dizdarevića. Komazeca je uposlio Adam Vošnjak.

Sarajevo je u 31. minuti, nakon šuta Ikića sa oko 17 metara, zatreslo prečku gola tuzlanskog golmana Semira Bukvića. Prethodno su iz 16-erca šutirali Dal Varešanović i Asmir Suljić, ali su oba šuta bila blokirana. Na odmor se otišlo pri vodstvu Slobode s 1:0.

U nastavku je ponovo uslijedila ofanziva Sarajeva, ali Ikićevo ubacivanje sa desne strane u 47. minuti nije rezultiralo šutem prema golu Tuzlaka. Lopta je prošla kroz peterac se završila na drugoj strani. Sarajevo je poravnalo na 1:1 u 51. minuti golom Nardina Mulahusejnovića sa oko 17 metara, kojeg je uposlio Suljić.

Golman Slobode Bukvić u 66. minuti je kratko odbio šut Ikića, ali odbijenu loptu nije uspio prihvatiti Mulahusejnović, koji je i pao na vrhu peterca. Sarajlije su signalizirale penal, ali se sudija Antonio Bandić nije oglasio.

Šut Andreja Đokanovića sa oko 30 metara u 74. minuti gostujući golman Bukvić skrenuo je u korner. Šut Rijada Kobiljara u 75. minuti sa oko 13 metara pogodio je Adnana Džafića te je lopta otišla u gol-aut. Sarajlije su minute kasnije tražili penal nakon što je u 16-ercu Slobode pao Musa.

Musa je u 81. minuti šutirao iskosa sa desne, skoro sa gol-crte, a na odbijenu loptu zakasnio je Nemanja Tomašević. Bukvić je u 85. minuti odbranio šut iz blizine Mersudina Ahmetovića, koji je bio na 10-ak metara od gola.

Ahmetović je oboren na vrhu peterca Slobode u četvrtoj, od pet minuta sudijske nadoknade u drugom poluvremenu, a Bandić je ovog puta dosudio penal. Bukvić je odbranio šut Rifeta Kapića te svom timu sačuvao bod. I nakon kornera sa lijeve strane ostalo je 1:1.