16.7 C

Spektakularno finale: Nadal nakon pet sati srušio Rusa za 19. Grand Slam titulu (VIDEO)

Rafael Nadal, drugi teniser svijeta, osvajač je US Opena. Španac je u spektakularnom finalu nakon skoro pet sati igre (četiri sata i 54 minute) sa 3:2 savladao ruskog tenisera Danila Medvedeva.

Nadalu je ovo bila 19. Grand Slam titula u karijeri.

Prvi set Rafa je dobio sa 7:5, a u drugom je Španac odigrao znatno bolje i slavio sa 6:3. Činilo se tada da će finale biti jednosmjerna ulica…

Ipak, Rus je skupio snage da se vrati u život. U trećem setu slavio je sa 7:5, da bi i u četvrtom setu ponovio istu igru, slavivši sa 6:4, te je finale odveo do odlučujućeg, petog seta.

Nadal je pri rezultati 2:2 napravio break, što se ispostavilo kao ključno za osvajanje 19. titule u spektakularnom finalu koje je trajalo četiri sata i 54 minute.