23.9 C

Taekwondo klub Zenica osvojio 3 medalje na međunarodnom turniru u Zagrebu

Taekwondo klub Zenica jučer je uzeo učešće na međunarodnom prvenstvu Čigra Open održanom u Zagrebu.

Na dosta jakom turniru sa preko 700 prijavljenih takmičara nastupili su sa 6 takmičara koji su osvojili 1 zlatnu, 1 srebrnu i 1 bronzanu medalju.

Lina Muslić osvojila je zlatnu medalju koja joj je ujedno sedma zlatna medalja osvojena ove godine.

Dženad Hrustić je osvojio srebrenu medalju, dok je Uma Salkić osvojila bronzanu.

Nažalost, Ajnur Dizdarević, Emir Dizdarević i Merjem Dzambo ovaj put bez plasmana.

Na turniru su nastupili u sklopu taekwondo saveza Federacije BiH gdje su osvojili pehar za 3 mjesto ekipno u kadetim na Čigra Limac, 1 mjesto ekipno u kadetima Čigra Open, 2 mjesto juniori/juniorke i 2 mjesto seniori/seniorke.

U ukupnom plasmanu selekcija Federacije BiH osvojila je 2 mjesto.

– Ovom prilikom se zahvaljujemo taekwondo savezu Federacije BiH na čelu sa predsjednikom Samirom Šarićem koji su još jednom u nizu platili kotizacije za sve takmičare – poručuju iz zeničkog kluba.