22 C
Zenica
More

    Ukupno podjela

    Posljednje objavljeno

    U Zenici održano Drugo kolo Karate lige ZDK-a (FOTO)

    U Zenici održano Drugo kolo Karate lige ZDK-a (FOTO)

    Karate Liga ZDK Drugo Kolo
    Karate Liga ZDK Drugo Kolo

    Karate klub “Perfekt” Zenica u subotu, 01.07.2023. godine i Karate savez ZDK-a organizovali su drugo kolo lige ZDK-a u Gradskoj Areni “Husejin Smajlović” u Zenici.

    Turnir je okupio 12 karate klubova sa 388 prijava i 245 takmičara. Dodjeljeno je preko 400 medalja i diploma, kao i 11 zlatnih pehara. Organizator se potrudio da zahvaljujući sponzorima obezbjedi osvježenje i slatkiš za sve učesnike, dok su roditelji kluba obezbjedili kolače i sokove za sve sudije i trenere.

    Na turniru su učestvovali karate klubovi :

    – ALFA Zenica

    – ARENA Tešanj

    – GARD Zenica

    – INTERNACIONAL Zenica

    – MEHURIĆI Travnik

    – MERSAD KURTALIĆ Zavidovići

    – NAPREDAK Busovača

    – PERFEKT Zenica

    – SEMIH Mostar

    – TVRĐAVA Maglaj

    – USORA Usora

    – VIKTORIA Žepče

    Domaćin i organizator zvaničnog drugog kola ZDK lige nije ulazio u izbor, pa je zlatni pehar za najbrojniju ekipu uručen karate klubu “Internacional” Zenica.

    Dodjeljena su tri zlatna pehara za najuspješnije karate klubove u službenim kategorijama :

    1. VIKTORIA Žepče

    2. MERSAD KURTALIĆ Zavidovići

    3. INTERNACIONAL Zenica

    Dodjeljena su tri zlatna pehara za najuspješnije karate klubove u neslužbenim kategorijama :

    1. USORA Usora

    2. INTERNACIONAL Zenica

    3. PERFEKT Zenica

    Zlatne pehare za najuspješnijeg takmičara i takmičarku u službenim kategorijama su osvojili:

    – SALTAGIĆ LAMIJA – Arena Tešanj

    – KARIĆ ANIS – Internacional Zenica

    Zlatne pehare za najuspješnijeg takmičara i takmičarku u neslužbenim kategorijama su osvojili:

    – VEHABOVIĆ MERJEM – Usora Usora

    – HAMZIĆ EMIN – Internacional Zenica

    Karate klub Perfekt Zenica je bio najbrojnija ekipa na turniru i sa najviše prijava, ukupno osvojili 61 medalja i to 11 zlatnih, 16 srebrenih, 27 bronzanih i 7 učesničkih u kategorijama kate, borbe, kate ekipno i borbe ekipno :

    – Ejna Bešo, 3 zlatne medalje i 2 srebrene medalje

    – Dani Cerić, 2 zlatne medalja i 1 bronza

    – Benjamin Heco, 2 zlatne medalje

    – Merjem Bošnjak, 1 zlatna, 2 srebrene i 1 bronzana medalja

    – Sanari Bajrambašić, 2 zlatna i 2 srebrene medalje

    – Iman Ahmić, 1 zlatna i 1 srebrena medalja

    – Demir Huseinspahić, 1 zlatna 1 srebrena i 1 bronzana medalja

    – Adila Adilović, 1 zlatna i 1 bronzana medalja

    – Rania Hrkić, 1 zlatna 1 srebrena 2 bronzane medalje

    – Ismail Bojić, 1 zlatna i 2 bronzane medalje

    – Rejjan Čurić, 1 srebrena i 1 bronzana medalja

    – Amna Kadragić, 2 srebrene medalje

    – Lamija Kalabić, 1 srebrena i 1 bronzana medalja

    – Amina Mušinović, 1 srebrena i 1 bronzana medalja

    – Ismail Karalić, 1 srebrena i 1 bronzana medalja

    – Sarah Mlivić, 1 srebrena medalja

    – Amina Bojić, 1 srebrena medalja

    – Amina Delić, 1 srebrena medalja

    – Merjem Kovač, 1 srebrena medalja

    – Iman Kadrić, 1 srebrena medalja 1 bronzana i 1 učesnička medalja

    – Ahmed Mehanović, 1 srebrena medalja

    – Imran Delić, 1 srebrena medalja

    – Emin Mujkanović, 2 bronzane medalje

    – Azra Pašalić, 1 bronzana medalja

    – Tea Rašić, 1 bronzana medalja

    – Rejna Arnautović, 1 bronzana medalja i 1 učesnička

    – Sabahudin Babić, 1 bronzana medalja

    – Kaan Hasanbašić, 1 bronzana i 1 učesnička medalja

    – Daris Kovač, 1 bronzana medalja

    – Džuri Podojak, 1 bronzana i 1 učesnička medalja

    – Zeid Podojak, 1 bronzana i 1 učesnička medalja

    – Nadija Pojskić, 1 bronzana i 1 učesnička medalja

    – Asja Sarajlić, 1 bronzana medalja

    – Surejja Smriko, 1 bronzana medalja

    – Daris Turčinović, 1 bronzana medalja

    – Umma Terzić, 1 učesnička medalja

    Nažalost takmičari KK “Perfekt” Daris Alispahić i Arman Berbić u službenim kategorijama nisu uspjeli osvojiti medalju, iako su imali izuzetno dobre nastupe. 

    Najbolja takmičarka i reprezentativka BiH Ejna Bešo, koja je ujedno i članica KK “Perfekt” Zenica, imala je isti broj osvojenih medalja i bodova kao najuspješnija takmičarka turnira u službenim kategorijama, kao i najbolji takmičar kluba “Perfekt” Benjamin Heco koji je imao isti broj medalja i bodova kao i najuspješniji takmičar u neslužbenim kategorijama, tako da su Klubu navedena dva pehara za malo izmakla.  

    “Karate klub “Perfekt” Zenica nastavlja sa redovnim svakodnevnim treninzima na Kamberovića polju u okviru Ljetne karate škole svaki radni dan sa početkom od 18 sati, te ovom prilikom pozivamo sve stare članove da nastave sa treninzima i sve zainteresovane da postanu dio Perfekt porodice”, poručili su iz Uprave kluba “Perfekt” Zenica.

    Klub pored redovnih treninga ide na Ljetni karate seminar u Crnu Goru od 06. – 13.07., te je u avgustu planiran redovni jednodnevni izlet u Ajdinoviće, kao pripreme za nastup i organizacija Međunarodnog karate turnira “Perfekt Open Zenica 2023” 9. septembra.

    Pratite nas i na Twitteru, Facebooku i Instagramu.

    Karate Liga ZDK Drugo Kolo
    Karate Liga ZDK Drugo Kolo

    Karate klub “Perfekt” Zenica u subotu, 01.07.2023. godine i Karate savez ZDK-a organizovali su drugo kolo lige ZDK-a u Gradskoj Areni “Husejin Smajlović” u Zenici.

    Turnir je okupio 12 karate klubova sa 388 prijava i 245 takmičara. Dodjeljeno je preko 400 medalja i diploma, kao i 11 zlatnih pehara. Organizator se potrudio da zahvaljujući sponzorima obezbjedi osvježenje i slatkiš za sve učesnike, dok su roditelji kluba obezbjedili kolače i sokove za sve sudije i trenere.

    - Reklama -

    Na turniru su učestvovali karate klubovi :

    - Reklama -

    – ALFA Zenica

    - Reklama -

    – ARENA Tešanj

    – GARD Zenica

    – INTERNACIONAL Zenica

    – MEHURIĆI Travnik

    – MERSAD KURTALIĆ Zavidovići

    – NAPREDAK Busovača

    – PERFEKT Zenica

    – SEMIH Mostar

    – TVRĐAVA Maglaj

    – USORA Usora

    – VIKTORIA Žepče

    Domaćin i organizator zvaničnog drugog kola ZDK lige nije ulazio u izbor, pa je zlatni pehar za najbrojniju ekipu uručen karate klubu “Internacional” Zenica.

    Dodjeljena su tri zlatna pehara za najuspješnije karate klubove u službenim kategorijama :

    1. VIKTORIA Žepče

    2. MERSAD KURTALIĆ Zavidovići

    3. INTERNACIONAL Zenica

    Dodjeljena su tri zlatna pehara za najuspješnije karate klubove u neslužbenim kategorijama :

    1. USORA Usora

    2. INTERNACIONAL Zenica

    3. PERFEKT Zenica

    Zlatne pehare za najuspješnijeg takmičara i takmičarku u službenim kategorijama su osvojili:

    – SALTAGIĆ LAMIJA – Arena Tešanj

    – KARIĆ ANIS – Internacional Zenica

    Zlatne pehare za najuspješnijeg takmičara i takmičarku u neslužbenim kategorijama su osvojili:

    – VEHABOVIĆ MERJEM – Usora Usora

    – HAMZIĆ EMIN – Internacional Zenica

    Karate klub Perfekt Zenica je bio najbrojnija ekipa na turniru i sa najviše prijava, ukupno osvojili 61 medalja i to 11 zlatnih, 16 srebrenih, 27 bronzanih i 7 učesničkih u kategorijama kate, borbe, kate ekipno i borbe ekipno :

    – Ejna Bešo, 3 zlatne medalje i 2 srebrene medalje

    – Dani Cerić, 2 zlatne medalja i 1 bronza

    – Benjamin Heco, 2 zlatne medalje

    – Merjem Bošnjak, 1 zlatna, 2 srebrene i 1 bronzana medalja

    – Sanari Bajrambašić, 2 zlatna i 2 srebrene medalje

    – Iman Ahmić, 1 zlatna i 1 srebrena medalja

    – Demir Huseinspahić, 1 zlatna 1 srebrena i 1 bronzana medalja

    – Adila Adilović, 1 zlatna i 1 bronzana medalja

    – Rania Hrkić, 1 zlatna 1 srebrena 2 bronzane medalje

    – Ismail Bojić, 1 zlatna i 2 bronzane medalje

    – Rejjan Čurić, 1 srebrena i 1 bronzana medalja

    – Amna Kadragić, 2 srebrene medalje

    – Lamija Kalabić, 1 srebrena i 1 bronzana medalja

    – Amina Mušinović, 1 srebrena i 1 bronzana medalja

    – Ismail Karalić, 1 srebrena i 1 bronzana medalja

    – Sarah Mlivić, 1 srebrena medalja

    – Amina Bojić, 1 srebrena medalja

    – Amina Delić, 1 srebrena medalja

    – Merjem Kovač, 1 srebrena medalja

    – Iman Kadrić, 1 srebrena medalja 1 bronzana i 1 učesnička medalja

    – Ahmed Mehanović, 1 srebrena medalja

    – Imran Delić, 1 srebrena medalja

    – Emin Mujkanović, 2 bronzane medalje

    – Azra Pašalić, 1 bronzana medalja

    – Tea Rašić, 1 bronzana medalja

    – Rejna Arnautović, 1 bronzana medalja i 1 učesnička

    – Sabahudin Babić, 1 bronzana medalja

    – Kaan Hasanbašić, 1 bronzana i 1 učesnička medalja

    – Daris Kovač, 1 bronzana medalja

    – Džuri Podojak, 1 bronzana i 1 učesnička medalja

    – Zeid Podojak, 1 bronzana i 1 učesnička medalja

    – Nadija Pojskić, 1 bronzana i 1 učesnička medalja

    – Asja Sarajlić, 1 bronzana medalja

    – Surejja Smriko, 1 bronzana medalja

    – Daris Turčinović, 1 bronzana medalja

    – Umma Terzić, 1 učesnička medalja

    Nažalost takmičari KK “Perfekt” Daris Alispahić i Arman Berbić u službenim kategorijama nisu uspjeli osvojiti medalju, iako su imali izuzetno dobre nastupe. 

    Najbolja takmičarka i reprezentativka BiH Ejna Bešo, koja je ujedno i članica KK “Perfekt” Zenica, imala je isti broj osvojenih medalja i bodova kao najuspješnija takmičarka turnira u službenim kategorijama, kao i najbolji takmičar kluba “Perfekt” Benjamin Heco koji je imao isti broj medalja i bodova kao i najuspješniji takmičar u neslužbenim kategorijama, tako da su Klubu navedena dva pehara za malo izmakla.  

    “Karate klub “Perfekt” Zenica nastavlja sa redovnim svakodnevnim treninzima na Kamberovića polju u okviru Ljetne karate škole svaki radni dan sa početkom od 18 sati, te ovom prilikom pozivamo sve stare članove da nastave sa treninzima i sve zainteresovane da postanu dio Perfekt porodice”, poručili su iz Uprave kluba “Perfekt” Zenica.

    Klub pored redovnih treninga ide na Ljetni karate seminar u Crnu Goru od 06. – 13.07., te je u avgustu planiran redovni jednodnevni izlet u Ajdinoviće, kao pripreme za nastup i organizacija Međunarodnog karate turnira “Perfekt Open Zenica 2023” 9. septembra.

    Zenica
    scattered clouds
    22 ° C
    22 °
    22 °
    75 %
    1kmh
    27 %
    pon
    35 °
    uto
    37 °
    sri
    35 °
    čet
    33 °
    pet
    26 °