16.7 C

Bayern odnio pobjedu nad Hoffenheimom

U sinoćnjoj prvoj utakmici 18. kola njemačke Bundeslige, ekipa Bayerna odnijela je još jednu pobjedu. Bavarci su u gostujućoj utakmici sa ubjedljivih 3:1 porazili Hoffenheim.

Iako se Bayern nalazio u krizi nakon što je na prvo mjesto Bundeslige, koje je do tada pripadalo Bayernu, dospjela Borussija Dortmund, čini se da je problem riješen. Sportski direktor kluba Hasan Salihamidžić je sa ostalim čelnicima kluba ipak zadržao trenera Niku Kovača kojem se bližio otkaz. Odluka da zadrže hrvatskog stručnjaka čini se sada kao dobra odluka.

U prvoj ovogodišnjoj utakmici nakon zimske pauze Bavarci su sa sigurnošću dokazali da se mogu i žele boriti sa Borussijom za titulu prvaka.

Prvo poluvrijeme sinoćnje utakmice protiv Hoffenheima proteklo je bez problema za Bayern. Do rkaja prvog poluvremena rezultat je glasio 0:2, a oba gola postigao je Leonu Goretzki koji je još jednom opravdao status najvećeg talenta kako ga mnogi Nijemci smatraju.

Drugo poluvrijeme također je obilježila sjajna igra Bayerna. Iako je Shulz jednim pogotkom smanjio rezultat na 1:2, rezultatu je presudio
    Lewandowski golom u 87. minuti.

Nakon završene utakmice, Borussia Dortmund nalazi se prva na tabeli, a za samo tri boda manje prati je ekipa Bayerna koja danas gostuje kod Leipziga