6.9 C

Dinamo Zagreb odnio pobjedu nad Benficom na domaćem terenu

Na prepunom Maksimiru sinoć je odigran prvi susret osmine finala Evropske lige. Dinamo Zagreb je na domaćem terenu savladao Benficu rezultatom 1:0.

Prvi i jedini go na ovoj utakmici pogodio je Bruno Petković. Do vodstva Dinama došlo je u 38. minuti susreta iz jedanaesterca.

Iako su oba tima u drugom poluvremenu imala više pansi, do novih pogodaka nije došlo. Dinamo je na ovaj način na domaćem terenu upisao minimalnu pobjedu uoči revanša u Lisabonu.

Amer Gojak, bosanskohercegovački nogometaš, u dresu Dinama je igrao do 78. minute kada je zamijenjen.

Sinoć su odigrani i drugi susreti u terminu od 18:55. Utakmica Eintracht Frankfurt – Inter završena je bez golova. Rennes je pobijedio Arsenal rezultatom 3:1.
    Sevilla je sa Slavia Pragom odigrala neriješeno 2:2 , dok je Zenit Petersburg poražen od Villarreala rezultatom 1:3.

Uzvratne utakmice se igraju naredni četvrtak.