9.4 C

Džumhur poražen od Đokovića u prvom kolu US Opena

Bosanskohercegovački teniser Damir Džumhur poražen je od najboljeg igrača svijeta Novaka Đokovića u prvom kolu US Opena rezultatom 3:0, po setovima 6:1, 6:4 i 6:1.

Već na otvaranju prvog seta Džumhur je imao break loptu, ali je nije uspio iskoristiti. Đoković je potom iskoristio svoju prvu break priliku i došao je do brzog vodstva rezultatom 2:0 u prvom setu. Osvojio je potom tri naredna gema i lagano je priveo prvi set kraju. Damir se morao zadovoljiti jednim osvojenim gemom u prvom setu.

Najbolju igru Džumhur je pružio u drugom setu. U prva dva gema nismo vidjeli break prilike, a onda je Đoković oduzeo servis Džumhuru. Već u narednom gemu Džumhur je uzvratio, a Đoković je na 3:2 za Damira u drugom setu spašavao tri break lopte. Mučio se potom Džumhur da sačuva svoj servis, spasio je šest break lopti u sedmom gemu. Naš najbolji teniser potom je izgubio svoj naredni servis gem. Đoković je iskorisito prvu od tri vezane break prilike i treći set je riješio u svoju korist rezultatom 6:4.

U trećem setu Đoković je Džumhuru ponovo dozvolio da osvoji samo jedan gem. Nakon što je Džumhur na svoj servis smanjio na 2:1 u trećem setu, Đoković je osvojio naredna četiri i riješio je meč u svoju korist rezultatom 3:0. Đoković je slavio za nešto manje od dva sata igre i došao je do svoje 24. pobjede u isto toliko odigranih mečeva u 2020. godini.

U narednom kolu najbolji teniser svijeta igrat će protiv Kylea Edmunda.