8.3 C

Edin Džeko u svom prvom nastupu za Inter postigao pogodak (VIDEO)

Edin Dzeko Inter

Iako sa Interom zvanično nije potpisao ugovor, Edin Džeko je počeo ovaj meč, pa su sada sve dileme otklonjene kada je u pitanju njegov novi klub.

Inter je na Brianteo stadionu u Monci bio uvjerljiv protiv Dynama iz Kijeva kojeg je razbio sa 3:0, a Džeko je imao debi kakav se samo poželjeti može.

Sa golom i asistencijom se na najbolji način predstavio navijačima prvaka Italije.

U 13. minuti fenomenalna akcija igrača Intera, kao iz fudbalskih udžbenika, a nju je na kraju u gol pretvorio Barella. Prethodno je Džeko sjajno odigrao petom za Sensija.

Samo četiri minute kasnije mogao je do svog prvijenca u dresu Intera, ali je njegov udarac otišao preko gola nakon jednog kornera.

Ono što nije uspio tada, uradio je u 34. minuti meča. Dijamant je primio jednu dubinsku loptu nakon pasa Barelle, provukao je ispod golmana Kijevljana i poslao je u praznu mrežu za debi kao iz snova.

U nastavku su mnogi igrači sa klupe dobili priliku, a Džeko je igru napustio na poluvremenu kada ga je zamijenio Pinamonti.

Do kraja trijumf Nerazzurra potvrdio je Sensi koji je postavio konačnih 3:0 u 60. minuti utakmice.

Inter će u prvom kolu Serije A koje počinje narednog vikenda na svom stadionu dočekati Genovu.