9 C

Lana Pudar osvojila četvrto mjesto na Svjetskom kupu

Najbolja bosanskohercegovačka plivačica Lana Pudar osvojila je četvrtu poziciju u finalu FINA Svjetskog kupa u tehnici 200 metara delfin.

Naša plivačica je na kraju ostvarila vrijeme od 2:08.21, što je za dvije sekunde bolje vrijeme u odnosu na polufinalnu utrku.

Pudar je tako postavila novi državni rekord, za sekundu bolji u odnosu na onaj koji je postavila na Evropskom prvenstvu za juniore.

Na kraju je slavila predstavnica Mađarske Zsuzsanna Jakabos sa vremenom 2:05.88, drugoplasirana je bila predstavnica rusije Anastasiia Markova, dok je treće mjesto pripalo Mariji Ugolkovoj iz Švicarske.