14.2 C

Liga nacija: Srbija i Rumunija remizirale u Beogradu

Fudbaleri Srbije i Rumunije igrali su večeras nerešeno (2:2) u drugom meču C Lige nacija u četvrtoj grupi u Beogradu, javlja Anadolu Agency (AA).

U novoformiranoj Ligi nacija, za Srbiju je oba gola postigao Aleksandar Mitrović, a za reprezentaciju Rumunije Nicolae Stanciu i George Tucudean.

U prva dva minuta utakmice na stadionu u Beogradu, reprezentacija Srbije je izvela tri kornera, ali bez ikakve opasnosti po gol Rumunije.

Prvu šansu imao je za Rumuniju Alexandru Chipciu u sedmom minutu, ali je pucao pored stative.

Već u devetom minutu od početka utakmice, Mitrović je u šesnaestercu dočekao precizan centaršut iz kornera, pucao je glavom po sredini gola, ali je golman odbio loptu u okvir gola.

Pre postizanja prvog gola, u 25. minutu, Kolarov je imao šansu nakon što je pucao po golu, ali mu je Ciprian Tatarusanu odbranio šut koji je išao uz desnu stativu.

Prvi gol je minut kasnije za Srbiju postigao Mitrović u 26. minutu, koji je pored šestorice Rumuna došao do lopte, koju je prethodno Aleksandar Kolarov probio po levoj strani i šutirao.

Pre kraja prvog poluvremena, gotovo u poslednjoj sekundi, Alexandru Chipciu je šutirao sa oko 18 metara, lopta je zakačila Kolarova i završila na prečki.

Od 48. minuta, Rumunija je izjednačila na 1:1 kada je Nicolae Stanciu izveo penal i zabio u levu stranu gola.

Antonio Rukavina je poslao dugi pas u 53. minutu, ali je Rumunija otklonila opasnost. Srbija je zaradila korner, koji je izveo Adem Ljajić, ali bez pogotka.

Denis Mihai Dragus je imao šansu u 59. minutu, ali je promašio gol zamalo.

Srbija je sa 2:1 povela golom koji je ponovo postigao Mitrović u 63. minutu.

Do novog izjednačenja (2:2) je došlo kada je Nicolae Stanciu ubacio loptu iz kornera, a dočekao ju je George Tucudean i zabio uz desnu stativu u 68. minutu.

Šansu su pred kraj utakmice imale obe reprezentacije, ali je meč završen rezultatom 2:2.

Prethodno su fudbaleri Srbije u okviru grupe 4 u Viljnusu savladali selekciju Litvanije rezultatom 1:0. U istoj grupi Rumunija je kao domaćin igrala nerešeno 0:0 protiv Crne Gore.