9.2 C

Nova odlična utakmica Nurkića u važnoj pobjedi Portlanda

Bh. košarkaš Jusuf Nurkić odigrao je odličan meč protiv Philadelphije u pobjedi svog Portlanda rezultatom 124:121, a on je za nešto malo više od 29 minuta na terenu postigao 15 poena.

Portland se ovom pobjedom izjednačio sa Memphisom po broju pobjeda (33), no u Zapadnoj konferenciji najbolje utakmice tek slijede s obzirom na to da i San Antonio ima 31 pobjedu, kao i Phoenix, dok se plasmanu u play-off nada i New Orleans koji ima 30 pobjeda.

Najbolji pojedinac meča bio je sjajni Lillard koji je za 40 minuta postigao 51 poen i tako u potpunosti bio najbolji košarkaš na terenu, a pored toga imao je i tri skoka i sedam asistencija. U Philadelphiji se istakao Richardson koji je ubacio 34 poena.

Najbolji bh. košarkaš Jusuf Nurkić na terenu je proveo 29 minuta, a za to vrijeme postigao je 15 poena te dodao šest skokova i po tri asistencije i blokade.

Drugi bh. košarkaš Džanan Musa nije igrao u pobjedi Brooklyna protiv LA Clippersa 129:120, a u ostalim mečevima Houston je vođen sjajnim Hardenom koji je ubacio 41 poen bio bolji od Sacramenta sa 129:112.

Nešto ranije je Toronto pobijedio Memphis rezultatom 108:99, San Antonio je bio bolji od New Orleansa sa 122:113, a Boston je nakon produžetaka bio bolji od Orlanda sa 122:119.