16.7 C

Taekwondo klub Zenica ostvario sjajne rezultate na međunarodnom turniru Ilidža Open 2022 (FOTO)

Taekwondo Zenica Foto

U Sarajevu u subotu održan je šesti međunarodni turnir Ilidža Open na kojem je nastupilo 566 takmičara iz 4 balkanske države.

Ispred kluba Taekwondo Zenica nastupilo je 10 takmičara koji su u jakoj konkurenciji ostvarili veoma dobar rezultat koji je ogledalo dobrog kontinuiranog rada i discipline.

Na turniru Ilidža Open klub je osvojio 8 medalja i to 4 zlatne , 1 srebrnu i 3 bronzane medalje.

Zlatne medalje osvojili su: Uma Salkić, Emir Dizdarević, Dženad Hrustić i Lina Muslić.

Srebrnu medalju osvojio je Vedad Šehić.

Bronzane medalje osvojili su: Sumejra Spahić, Merjem Džambo i Faris Hrustić.

Na žalost Amer Sofić i Amar Selimović ovaj put bez plasmana. Kadeti kluba Taekwondo Zenica su osvojili pehar za drugo ekipno mjesto.

– Nakon ovog turnira nastavljamo i dalje sa pripremama za naredne turnire od kojih je prvi Otvoreni Kup Federacije Bosne i Hercegovine, te počinjemo pripreme za klubsko polaganje viših pojaseva – kazali su iz Uprave kluba.