20.8 C

US Open: Millman senzacionalno izbacio Federera

Australijski teniser John Millman priredio je najveće iznenađenje na ovogodišnjem Grand Slam turniru US Open. On je senzacionalno u četvrtom kolu savladao 37-godišnjeg Rogera Federera u sjajnom meču rezultatom 3:1, po setovima 3:6, 7:5, 7:6, 7:6, prenosi Anadolu Agency (AA).

Federer je meč, koji je trajao tri sata i 35 minuta, otvorio u svom stilu. Oduzeo je prvi servis protivnika i brzo poveo sa 2:0, a zatim prvi set rutinski priveo kraju i dobio ga sa 6:3. No, u nastavku Millman je zaigrao vjerovatno najbolji tenis u karijeri. Prvo je u izuzetno uzbudljivom drugom setu napravio preokret. Federer je opet uspio napraviti break i povesti sa 4:2, ali kod 5:4 nije uspio realizovati dvije set lopte. Millman se spasio, a zatim izjednačio na 5:5. Tu nije bio kraj. Potom je osvojio svoj servis za 6:5 i onda još jednom napravio break za 7:5 i 1:1 u setovima. Treći i četvrti set, također, su obilovali sjajnim potezima i uzbuđenjima, a oba je u svoju korist nakon tie breaka riješio australijski teniser.

“Bilo je veoma vruće. To je bila jedna od onih noći kada nisam mogao da udahnem vazduh. Cijelo vrijeme sam se borio sa uslovima za igru, to je prvi put da mi se desilo nešto tako. Samo se znojiš i gubiš energiju. U jednom trenutku sam bio sretan što je meč završen“, kazao je Federer nakon poraza od 55. igrača svijeta.

Millman je plasmanom u četvrtfinale US Opena ostvario najveći usspjeh u karijeri. Za polufinale boriće se protiv još jednog velikana svjetskog tenisa Srbijanca Novaka Đokovića.