-13.2 C
Zenica
More

    Ukupno podjela

    Zenica
    few clouds
    -13.2 ° C
    -12.8 °
    -13.2 °
    90 %
    1.3kmh
    23 %
    uto
    -0 °
    sri
    4 °
    čet
    5 °
    pet
    3 °
    sub
    2 °

    Zmajevi u Ligi nacija protiv Finske, Rumunije i Crne Gore

    Zmajevi u Ligi nacija protiv Finske, Rumunije i Crne Gore

    Fudbalska A reprezentacija Bosne i Hercegovine igrat će protiv u B3 grupi nove sezone UEFA Lige nacija zajedno sa Finskom, Rumijom i Crnom Gorom.

    Zmajevi su nakon prošlosezonskog nastupa u eliti i posljednjeg mjesta u grupi ispali u niži rang. U Ligi B takmiči, kao u Ligama A i C takmiči se ukupno 16 selekcija smještenih u četiri grupe.

    Reprezentacija BiH bila je prvom šeširu, odnosno među nositeljima, a nakon nedavnog skandala tokom izvlačenja parova osmine finala Lige prvaka, žrijeb je danas prošao besprijekorno. Ceremoniju izvlačenja u Nyonu svojim prisustvom uveličali su nekad sjajni igrači Robert Pires i Gaizka Mendieta.

    Prvo i drugo kolo Lige nacija igra se od 2. do 8. juna 2022. godine, a treće i četvrto od 8. do 14. juna.

    Grupna faza trećeg izdanje UEFA-inog takmičenja bit će okončana mečevima od 22. do 27. septembra.

    Da li će plasman u UEFA Ligi nacija utjecati na kvalifikacije za EURO 2024 još uvijek se ne zna jer format nije potvrđen, a očekuje se da će UEFA to uraditi do juna 2022. godine.

    Pobjednici grupa izborit će plasman u viši rang, a posljednjeplasirani timovi narednu sezonu će dočekati u nižem rangu.

    Liga A

    Grupa A1: Francuska, Danska, Hrvatska, Austrija

    Grupa A2: Španija, Portugal, Švicarska, Češka

    Grupa A3: Italija, Njemačka, Engleska, Mađarska

    Grupa A4: Belgija, Nizozemska, Poljska, Vels

    Liga B

    Grupa B1: Ukrajina, Škotska, Republika Irska, Armenija

    Grupa B2: Island, Rusija, Izrael, Albanija

    Grupa B3: BIH, Finska, Rumunija, Crna Gora

    Grupa B4: Švedska, Norveška, Srbija, Slovenija

    Liga C

    Grupa C1: Turska, Luksemburg, Litvanija, Farski Otoci

    Grupa C2: Sjeverna Irska, Grčka, Kosovo, Kipar/Estonija (pobjednik)

    Grupa C3: Slovačka, Bjelorusija, Azerbejdžan, Kazahstan/Moldavija (pobjednik)

    Grupa C4: Bugarska, Sjeverna Makedonija, Gruzija, Gibraltar


    Liga D

    Grupa D1: Kazahstan/Moldavija (poraženi), Andora, Latvija, Lihtenštajn

    Grupa D2: Malta, Kipar/Estonija (poraženi), San Marino

    Fudbalska A reprezentacija Bosne i Hercegovine igrat će protiv u B3 grupi nove sezone UEFA Lige nacija zajedno sa Finskom, Rumijom i Crnom Gorom.

    Zmajevi su nakon prošlosezonskog nastupa u eliti i posljednjeg mjesta u grupi ispali u niži rang. U Ligi B takmiči, kao u Ligama A i C takmiči se ukupno 16 selekcija smještenih u četiri grupe.

    Reprezentacija BiH bila je prvom šeširu, odnosno među nositeljima, a nakon nedavnog skandala tokom izvlačenja parova osmine finala Lige prvaka, žrijeb je danas prošao besprijekorno. Ceremoniju izvlačenja u Nyonu svojim prisustvom uveličali su nekad sjajni igrači Robert Pires i Gaizka Mendieta.

    Prvo i drugo kolo Lige nacija igra se od 2. do 8. juna 2022. godine, a treće i četvrto od 8. do 14. juna.

    Grupna faza trećeg izdanje UEFA-inog takmičenja bit će okončana mečevima od 22. do 27. septembra.

    Da li će plasman u UEFA Ligi nacija utjecati na kvalifikacije za EURO 2024 još uvijek se ne zna jer format nije potvrđen, a očekuje se da će UEFA to uraditi do juna 2022. godine.

    Pobjednici grupa izborit će plasman u viši rang, a posljednjeplasirani timovi narednu sezonu će dočekati u nižem rangu.

    Liga A

    Grupa A1: Francuska, Danska, Hrvatska, Austrija

    Grupa A2: Španija, Portugal, Švicarska, Češka

    Grupa A3: Italija, Njemačka, Engleska, Mađarska

    Grupa A4: Belgija, Nizozemska, Poljska, Vels

    Liga B

    Grupa B1: Ukrajina, Škotska, Republika Irska, Armenija

    Grupa B2: Island, Rusija, Izrael, Albanija

    Grupa B3: BIH, Finska, Rumunija, Crna Gora

    Grupa B4: Švedska, Norveška, Srbija, Slovenija

    Liga C

    Grupa C1: Turska, Luksemburg, Litvanija, Farski Otoci

    Grupa C2: Sjeverna Irska, Grčka, Kosovo, Kipar/Estonija (pobjednik)

    Grupa C3: Slovačka, Bjelorusija, Azerbejdžan, Kazahstan/Moldavija (pobjednik)

    Grupa C4: Bugarska, Sjeverna Makedonija, Gruzija, Gibraltar


    Liga D

    Grupa D1: Kazahstan/Moldavija (poraženi), Andora, Latvija, Lihtenštajn

    Grupa D2: Malta, Kipar/Estonija (poraženi), San Marino

    Posljednje objavljeno