12.5 C

Ibrahimović promašio penal, pa “poludio” i postavio rekord (VIDEO)

Ibrahimović promašio penal, pa "poludio" i postavio rekord (VIDEO)

Zlatan Ibrahimović napravio je novi show u Sjedinjenim Američkim Državama. Jedan od najboljih napadača svih vremena kompletirao je novi hat-trick u dresu LA Galaxyja.

Njegov tim na domaćem terenu deklasirao je Sporting Kansas City sa 7:2.

Gosti su poveli u 24. minuti golom Gutierreza, a onda je na scenu stupio Zlatan koji je priredio još jedan show.

U 32. minuti promašio je penal, ali je u nastavku “akcije” pogodio za 1:1, što je bio i rezultat poluvremena.

Corona je u 48. minuti pogodio za preokret, a tri minute kasnije Zlatan je udvostručio prednost. Šveđanin je hat-trick kompletirao u 85. minuti.

Za LA pogađali su još i Lletget (dva gola u 77. i 79. minut), a prije njega mrežu gostujućeg tima zatresao je Antuna.

Golijadu je zaključio Gutierrez u 86. minuti za konačnih 7:2.

Ibrahimović na kontu ima 25 golova i postavio je rekord kluba. Prvi je igrač LA Galaxyja koji je u jednoj sezoni postigao 25 golova. Do kraja je ostalo još mnogo da se igra i sigurno da će brojka biti još i veća.