20.8 C

Nakon sjajne utakmice Zrinjski srušio Čelik i zasjeo na vrh ljestvice!

Nezaustavljivi HKK Zrinjski nastavio je svoj pobjednički marš kroz ovu sezonu pobijedivši na svom parketu zenički OKK Čelik rezultatom 85:80.

U zaista sjajnoj košarkaškoj predstavi večeras na Bijelom Brijegu mogli smo vidjeti sve ono što košarka može ponuditi.

U prvom poluvremenu ovog susreta domaći tim je dominirao i kontrolirao ovu utakmicu, sjajno obrambeno djelovao, a o kvaliteti napada dovoljno govori 48 ubačenih poena za poluvrijeme. Međutim, Zeničani su svoju najbolju košarku čuvali za nastavak. U 3/4 su odigrali fenomenalno i za samo 10 minuta stigli i prestigli prednost Plemića, a mora se dodati da je pokretačka snaga gostiju bio mladi Anes Podojak koji je s dvije uzastopne trojke razdrmao svoj tim koji je napravio sjajnu seriju i potpuno se vratio u igru.

Nastavili su Zeničani dobro igrati i u nastavku te u svoje ruke preuzeli kontrolu igre i rezultata, Zrinjski je tijekom zadnjeg perioda non stop dostizao prednost Čelika. Nešto više od dvije minute do kraja (2:27) Čelik je imao +6 i sve u svojim rukama, ali se tada probudilo srce prvaka u ovom timu u kojem doduše nema nijednog košarkaša koji je 2018. slavio naslov šampiona, no jedno je sigurno – srce je ostalo isto. Zrinjski je napravio brzu seriju od 5-0 i prišao samo na -1, a Ćurevac vraća na +3 za goste. Ponovo je Lee zabio izuzetno težak prodor, a nakon promašaja Ćurevca Zrinjski penalima Pajića preuzima vodstvo koje nokautirani Zeničani nisu mogli vratiti. Delalić je promašio polaganje, Vranješ pogodio faul koš i priča je bila gotova.

Tihomir Vranješ je s 22 poena bio najefikasniji kod Plemića, Sreten Knežević zabio je 21(20 u prvom poluvremenu), a Anđušić je dodao 15 koševa. Amerikanac Carlbe Lee postigao je 11 koševa ali neki od njih bili su u trenutcima kada je Zrinjski preokretao rezultat i grabio prema pobjedi. Božović s 20 poena po običaju najbolji kod Čelika, 13 je ubacio Delalić, a 12 Gavrić.

HKK Zrinjski: Vranješ 22, Lee 11, Zlomislić 5, Knežević 21, Džajić, Soldo 3, Zovko 1, Perković, Čović, Pajić 7, Anđušić 15

OKK Čelik: Dedić 5, Gavrić 12, Križanović 7, Bečirović 5, Božović 20, Bajramović, Avdibegović, Podojak 8, Ćurevac 10, Delalić 13, Varupa.