14 C

Liverpool prekinuo niz nepobjedivosti Manchester Cityja (VIDEO)

U derbiju 23. kola Premier lige na Anfieldu su igrali Liverpool i Manchester City. Gosti su u ovaj dvoboj ušli kao prvoplasirana momčad s velikih 15 bodova prednosti ispred gradskog rivala i prvog pratitelja Manchester Uniteda.

Bivši Liverpoolov igrač Raheem Sterling je u sedmoj minuti pao u šesnaestercu nakon dodira s Canom, ali sudac Andre Marriner je donio odluku kako kontakt nije bio dovoljan za jedanaesterac.

Liverpool je u devetoj minuti poveo pogotkom Oxladea – Chamberlaina, koji je sjajnim prizemnim udarcem matirao Edersona. Redsi su ove sezone u 15 utakmica zabili prvi pogodak, te nikad nisu izgubili (11 pobjeda, četiri remija).

De Bruyne je u 20. minuti ubacio loptu u sredinu, ali je na nju zakasnio Aguero. Utakmicu je zbog povrede u 30. minuti napustio Delph, a u igru je ušao Danilo. Oxlade-Chamberlain je u 32. minuti ubacio loptu s desne strane, a Firminhov udarac glavom prolazi pored desne stative.

Salah je u 39. minuti s ruba kaznenog prostora pokušao iznenaditi Edersona, ali je Brazilac s lakoćom obranio njegov pokušaj.

U 41. minuti, Sane je sjajno primio Walkerovu dugu loptu, izbacio Gomeza i Matipa te odličnim udarcem savladao Kariusa.

Prvu priliku u drugom poluvremenu imao je Otamendi u 51. minuti, a njegov udarac glavom nakon kornera završio na je prečki. Strijelac prvog Liverpoolovog pogotka Oxlade-Chamberlain je bio blizu postizanja novog gola u 56. minuti, ali je njegov udarac odlično obranio Ederson. Već u sljedećem napadu Salah je uputio centaršut, no njegov je pokušaj promijenio smjer i završio na prečki.

Liverpool je u 59. minuti došao do novog vodstva. Oxlade-Chamberlain je poslao dubinsku loptu za Firminha koji je izgurao Stonesa, a potom fantastično prebacio Edersona.

Dvije minute kasnije Otamendijevu grešku je iskoristio Salah koji je loptu dodao Maneu, a Senegalac sjajnim udarcem pogađa rašlje Edersenova gola.

Golman Cityja Ederson je 68. minuti istrčao i krivo ispucao loptu, a njegovu grešku je iskoristio Salah koji je s dvadesetak metara prebacio istrčalog Brazilca. Wijnaldum je u 82. minuti uputio dobar prizemni udarac, ali njegov udarac prolazi pored lijeve stative.

City je smanjio zaostatak u 84. minuti kada je odbijanac u mrežu Liverpoola pospremio Bernardo Silva. U 91. minuti City je došao na samo gol zaostatka, Aguerovu loptu neometano je prsima primio Gundogan te s lakoćom zabio i time postavio konačan rezultat 4:3.