6.3 C

Prosinečki: Do drugog gola smo parirali Italiji

Selektor reprezentacije Bosne i Hercegovine Robert Prosinečki rekao je na konferenciji za medije nakon poraza od Italije kako bh. tim nije bio loš, ali da su “Azzurri” ipak bili bolji rival.

Prosinečki je ustvrdio kako su tome pomogle greške bh. tima, što je Italiji olakšalo posao.

“Mislim da je Italija bolja od nas, imali smo neke šanse u prvom poluvremenu, a drugo poluvrijeme je Italija bila superiornija i time je i ostvarila pobjedu. Za tri dana igramo s Lihtenštajnom, treba da završimo ovaj ciklus pa ćemo vidjeti. Smjena generacija je već bila. Tamo će vjerovatno igrati svi koji su igrali manje ili nisu igrali, tako da će svi dobiti šansu. Ne bih rekao da smo prvo poluvrijeme bili loši. Nakon dva gola, nije se lako vratiti u utakmicu. Vrlo teško smo se poslije tog rezultata mogli vratiti, imali smo neke šanse i da smo dali gol, možda bi bilo drugačije. Italija je bolje igrala nego mi. To je jedna dobra reprezentacija koja nas je nadigrala, ali s našim greškama. Jeftine smo golove primali. Nismo s ovakom Italijom bili pravi, kad uđeš u drugo poluvrijeme s 2:0 teško da se možeš vratiti. Razvodnili su utakmicu, a mi nismo više mogli doći do prilika. Nismo odradili ono što smo trebali gdje smo u odbrani bili kompaktniji”, rekao je Prosinečki u svom izlaganju nakon zeničkog dvoboja.

Prosinečki je prokomentarisao da nema adekvatnu alternativu za određene pozicije.

“Imali smo dosta problema s povredama i s igračima koji ne igraju. Nismo bili onakvi kakvi smo nekada bili. Nismo našli alternativu gdje smo trebali, u stoperskom paru i desnom boku. Nismo napravili ono što smo željeli. Imamo dosta vremena do trećeg mjeseca da se razbistre glave i da razmišljamo o Ligi nacija. Nadam se da će svi opet igrati, da će biti dobri u svojim klubovima, a onda BiH može odigrati dobro u baražu”, rekao je Prosinečki.

Roberto Mancini, selektor reprezentacije Italije, rekao je kako njegov tim, unatoč pobjedi protiv Bosne i Hercegovine, ima još mnogo vremena za rad i poboljšanja.

“Moramo još puno raditi, imamo još vremena da se poboljšamo i da igramo protiv boljih reprezentacija, ali imamo još mnogo raditi. Susrest ćemo se s jakim ekipama na EP, poput Francuske i Portugala. Imamo još mnogo vremena i vidjet ćemo. Ne znam kako smo osvojili 10 utakmica zaredom, vjerovatno tu ima malo sreće, ali smo počeli kvalifikacije s takvim stavom. Trebamo još raditi na sebi. Talent naše ekipe postoji. Trebaju dosta svi da igraju u Seriji A najprije. Imali smo dobar napad, dobru odbranu i bitno je da postoji mentalitet da igramo za pobjedu. Bitno je da su svi napadači igrali u napadu i da to znači mnogo golova i prilika. Mislim da će BiH otići na EP s dobrim igračima poput Džeke i Pjanića”, rekao je Mancini.