11.9 C

Zenički Perfekt u Banja Luci osvoji 28 medalja (FOTO)

Jučer je održan međunarodni turnir VI BUSHIDO OPEN u Banja Luci. Navedeni turnir je okupio 1170 takmičara iz 93 kluba iz 9 država.

“Sve pohvale idu organizatoru KK BUSHIDO i gospodinu Drašku Milovanoviću, koji su napravili perfektnu organizaciju, izuzetno korektno suđenje i sportski odnos prema našem klubu i takmičarima”, istakli su iz KK Perfekt.

Karate klub Perfekt je na ovom takmičenju sudjelovao sa ukupno 23 takmičara koji su osvojili ukupno 28 medalja.

Najuspješniji takmičar zeničkog kluba je bio Zilić Ahmed, koji je osvojio prvo mjesto i zlatnu medalju u borbama u apsolutnoj kategoriji 2011. godište i treće mjesto i bronzanu medalju u katama.

Pored njega izuzetno dobre nastupe su imali i Mujić Nejra (drugo mjesto i srebrena medalja u borbama i treće mjesto i bronza u katama) i Efendić Ejub (drugo mjesto i srebrena medalja u borbama i treće mjesto i bronza u katama).

Tabak Ena je osvojila treće mjesto i bronzu u katama i dobila je počasnu zlatnu medalju kao najmlađi učesnik na turniru.

“Izuzetno smo zadovoljni nastupom i borbenošću naših takmičara, a posebno u borbama”, poručuju iz KK Perfekt.

Klub i takmičare su predvodili glavni trener Nermin Bošnjak i pomoćni trener Nedim Mujić.