5.8 C

Inter sinoć oborio rekord i na ulaznicama zaradio 4.156.710 eura

Fudbaleri Intera savladali su sinoć Milan u revanšu polufinala Kupa Italije i izborili plasman u finale ovog takmičenja.

Nakon što je prvi meč završen bez pobjednika i golova, Nerazzurri su sinoć slavili sa 3:0, a protivnika u borbi za trofej saznat će večeras nakon revanša između Juventusa i Fiorentine (prvi meč 1:0).

Inter je sinoć oborio i jedan rekord u Italiji. Na tribinama je bilo 74.508 navijača, a bruto prihod od ulaznica je 4.156.710 eura!

Italijanski mediji pišu da je ova zarada apsolutni rekord kada je u pitanju utakmica Kupa Italije.

Naš Edin Džeko u igru je ušao u 70. minuti umjesto dvostrukog strijelca Lautara Martineza, dok je Rade Krunić, kod Milana na teren ušao u 73. minuti umjesto Bennacera.