7.5 C

Liga nacija: Srbija se plasirala u grupu B

Fudbalska reprezentacija Srbije plasirala se u grupu B Lige nacija pobedom nad Litvanijom 4:1 u utakmici šestog kola u Beogradu, javlja Anadolu Agency (AA).

Srbija se plasirala u diviziju B sa 14 poena, Rumunija ima 12, a Crna Gora sedam. Litvanija nema poena u grupi C i prelazi iz treće u četvrtu grupu – grupu D.

Golove za Srbiju postigli su u 74. minutu Adem Ljajić, u 72. minutu Aleksandar Prijović, Aleksandar Mitrović u 58. minutu, u 51. minutu bio je autogol golmana Litvanije Arturasa Žulpe, dok je za Litvaniju gol postigao Deimantas Petravičius u 64. minutu.

U šestom minutu utakmice na stadionu Partizana u Beogradu, Litvanija je imala prvi pokušaj, kada je Fedor Černych uhvatio loptu posle centaršuta sa desne strane, ali bez pogotka.

Prvi udarac ka golu Litvanije reprezentacije Srbije dogodio se u 26. minutu, ali je Saša Lukić slabo šutirao, što je golman Litvanije lako dočekao.

U 32. minutu, Litvanija je imala veliku priliku. Posle ubacivanja sa strane Justinas Januševskis je bio sam. Šutirao je, ali je golman Srbije Predrag Rajković odbio loptu do prečke.

Prvo poluvreme završeno je bez golova.

Na početku drugog poluvremena, tačnije u 51. minutu, posle odlične akcije Srbija je izborila korner. Golman Litvanije Arturas Žulpa loše je reagovao dok je čuvao Nikolu Milenkovića, te je glavom zatresao sopstvenu mrežu.

Drugi gol za Srbiju postigao je u 58. minutu Aleksandar Mitrović, što je njegov šesti gol u kvalifikacijama i 23. u dresu nacionalnog tima, čime je sustigao Dragana Džajića na 11. mestu večne liste strelaca u reprezentaciji.

U 64. minutu, Litvanci su smanjili prednost Srbije preko Deimantasa Petravičiusa. Černych je utrčao u kazneni prostor, poslao loptu ka golmanu Srbije, koji nije dobro intervenisao, što je omogućilo Petravičiusu da pošalje loptu u mrežu.

Međutim, prednost je ponovo u 72. minutu za Srbiju povećao Aleksandar Prijović. Samo dva minuta kasnije, za Srbiju je bilo 4:1 golom Adema Ljajića, a tim rezultatom je utakmica i završena.

Samu utakmicu na stadionu je pratio mali broj navijača zbog hladnog i kišovitog vremena.