11.5 C

Juventus odnio ubjedljivu pobjedu protiv Udinesea (VIDEO)

Prvim susretom u 27. kolu italijanske Serije A, koji je odigran u petak navečer, Juventus je odnio ubjedljivu pobjedu protiv Udinesea. Stara dama je na svom terenu postigla 4 a primila jedan gol.

Vodstvo je zabilježeno već na samom početku susreta. U 11. minuti mladi igrač Kean spretno postiže pogodak za 1:0.

To nije bio kraj za Keana. Pred kraj prvog poluvremena, u 39. minuti susreta, Kean postiže još jedan gol za svoj tim.

Nakon povratka iz svlačionice igra je nastavljena. Već u 67. minuti sve je bilo riješeno. Pogotkom Emre Cana sa bijele tačke za 3:0 Stara dama je bila sigurna. Ovo je potvrdio i četiri minute kasnije Matudi pa je rezultat iznosio 4:1. Ipak, ni protivnički tim nije otišao bez ijednog pčostignutog gola. U 84. minuti Lasagna je zatresao mrežu Juventusa. Konačan rezultat nakon završetka utakmice iznosio je 4:1.

Ovom pobjedom Juventus je povećao prednost u odnosu na Napoli. Sada imaju 19 bodova i stigli su još jedan korak bliže novoj tituli prvaka.

Bosanskohercegovački reprezentativac Miralem Pjanjić utakmicu je gledao sa tribina. Kamera je uhvatila Pjanjićevo veselje nakon drugog pogotka mladog Keana.